O nás

Chcete poznať podrobnejšie náš príbeh? To sme veľmi radi a hreje nás to na srdiečku :-)

Náš príbeh

Sme rodinná firma so skoro tridsaťročnou tradíciou na českom trhu. Zameriavame sa na dovoz a veľkoobchodnú distribúciu kvalitných orechov, sušeného ovocia, semienok, výrobkov zdravej výživy a trvanlivých cukroviniek. Máme vlastnú výrobu a skoro všetky produkty spracovávame a balíme vlastnými silami.

Pýtate sa prečo? Chceme mať maximálnu kontrolu nad kvalitou našich ponúkaných výrobkov. A odkiaľ vlastne všetky tie naše dobroty dovážame?

Z celého sveta! Na našom e-shope nájdete oriešky a sušené ovocie zo Severnej a Južnej Ameriky, Afriky, strednej a juhovýchodnej Ázie, ale aj z Európy a z našej rodnej Českej republiky. Oriešky a sušené ovocie v čokoláde ponúkame hneď od niekoľkých výrobcov z Česka, Slovenska, Holandska a Nemecka. Ponúkame nielen tradičné české cukrovinky, ale aj cukrovinky dovezené zo Španielska, Holandska, Belgicka a Fínska.

1996

V roku 1996 Petr Voves st. so svojím otcom zakladá rodinnú firmu, najskôr ako SZČO. Zameriava sa na veľkoobchodnú distribúciu čajov a prípravkov na pečenie.

1998

V roku 1998 objaví rozmanitý a exotický svet orieškov a sušeného ovocia. Absolútne ho uchváti a rozhodne sa ich tiež predávať. Zákazníci sú z nového sortimentu tak nadšení, že sa hlavný artikel firmy, čaje, dostane úplne do úzadia. Firma sa po novom orientuje predovšetkým na suché plody.

2001

S novým tisícročím prichádzajú aj nové výzvy. V roku 2001 sa nestíha a tím firmy sa rozširuje o nových kolegov. Do firmy ale predovšetkým vstupuje manželka Petra Vovsa st., Jitka Vovsová, a z firmy sa postupne stáva rodinný podnik.

2006

Rok 2006 je spojený s rozšírením sortimentu o trvanlivé cukrovinky – predovšetkým želatinové cukríky a sladké drievko. Prvýkrát tak firma pociťuje tlak na väčšie priestory na svoje podnikanie.

2008

V roku 2008 je rozhodnuté! Firma hľadá svoje vlastné priestory. Petr Voves st. kupuje starší poľnohospodársky objekt v Čakovci a začína dlhá rekonštrukcia na moderný sklad potravín.

2013

V roku 2013 sa firma sťahuje do svojich vlastných, zrekonštruovaných priestorov v Čakovci. Po novom disponuje moderným skladom potravín s rozlohou viac ako 1000 m2 a vlastnou výrobou. S novými priestormi sa významne rozširuje potenciál firmy, vrátane používania moderných potravinárskych technológií na výrobu vlastných produktov.

2015

Rok 2015 je spojený s príchodom novej generácie do firmy. Petr Voves ml. vstupuje do rodinného podniku a snaží sa o modernizáciu firmy a o rozšírenie dovozu produktov zo zahraničia. Sú vytvorené aj prvé internetové stránky spoločnosti.

2016

V roku 2016 sa firma transformuje na spoločnosť Ořechy a sušené plody s.r.o. Modernizuje účtový a skladový systém, rozširuje dovoz zo zahraničia. Firma sa môže pochváliť ponukou s viac ako 1000 produktami.

2018

Od roku 2018 vyvíja s holandskými partnermi nové produkty, najmä v sortimente dražovaných orechov. Obidve strany sú nadšené z nových kombinácií a zaujímavých chutí.

2019

Na začiatku 2019 je spustený maloobchodný aj veľkoobchodný e-shop. Firma mení logo a vytvára obchodnú značku Ochutnej Ořech.

2020

Rok 2020 je pre nás zlomový. Dynamicky rastieme, na začiatku roku máme 100 objednávok denne, ale ku koncu roku sme už na štvornásobku. Rozširujeme náš tím aj skladovacie priestory v Čakovci, aby sme boli schopní pokryť rastúci záujem o naše oriešky a sušené ovocie. Prenajímame si prvý externý sklad, ktorý nám umožňuje uspokojiť všetok dopyt a postupne rozširujeme sortiment o ďalšie dobroty a zdravé potraviny.

2021

Prekračujeme svoje kapacity v oblasti skladovania, expedície aj výroby. Snažíme sa tomu čeliť a prenajímame si päťkrát väčší sklad. Vďaka obrovskému záujmu o náš sortiment musíme modernizovať náš logistický systém a investujeme do nových výrobných strojov. Našou najväčšou radosťou je prvá automatická baliaca linka. Postupne meníme dizajn našej značky a v tomto roku predstavujeme aj nové logo. Na konci roku už expedujeme viac ako 1000 objednávok denne.

2022

Okrem ďalšieho rozširovania sortimentu sa zameriavame aj na modernizáciu našich obalov. Investujeme aj do edukácie o zdravej výžive a stravovaní a prinášame tipy na zdravé a chutné recepty na blogu Ochutnej Ořech. Na konci roku náš blog s receptami navštevuje už viac ako päťdesiattisíc ľudí mesačne. Otvárame tiež prvú kamennú predajňu a showroom Ochutnej Ořech v Českých Budejoviciach. Zákazníci to ešte netušia, ale celý rok 2022 pracujeme aj na novom e-shope.

2023

Konečne je to tu. Spúšťame nový e-shop! Teraz aj naša webová prezentácia konečne odráža všetky zmeny, ktoré sme za posledné tri roky urobili. Okrem nového dizajnu máme aj modernizovaný informačný systém, logistiku a výrobu. To nám umožňuje zefektívniť našu prácu a poskytovať kvalitnejšie služby našim zákazníkom.

Budujte s nami tento príbeh ďalej...

Pár slov majiteľa

“Sme rodinná firma s viac ako 22-ročnou tradíciou na českom trhu. Zameriavame sa predovšetkým na dovoz a veľkoobchodnú distribúciu kvalitných orechov, sušeného ovocia, semienok, výrobkov zdravej výživy a trvanlivých cukroviniek. V súčasnosti dodávame viac ako 1000 produktov širokej škále zákazníkov po celej Českej republike. Máme vlastnú výrobu a skoro všetky produkty spracovávame a balíme vlastnými silami! Pýtate sa prečo? Chceme mať maximálnu kontrolu nad kvalitou našich ponúkaných výrobkov. A odkiaľ vlastne všetky tie naše dobroty dovážame.”

Petr Voves

Zakladateľ e-shopu Ochutnejorech.sk

podpis zakladateľa obchodu
Načítavam...

História

Tradícia od roku 1996

Expedícia

Rýchle doručenie v rámci SR

Doprava zdarma

Už od 19 €

Darček zdarma

Ku každej objednávke

Najobľúbenejšie produkty
Objavte naše najobľúbenejšie produkty

Máme pre vás to najlepšie, čo si najradšej kupujete. Prezrite si najobľúbenejšie produkty.

Prezrieť produkty
Dobierka
Prevodom
© 2024 Ochutnejorech.sk|Projekty EÚ
E-shop by ARGO22